periyodik bakımda maliyeti azaltmak için araç takip sistemi

Periyodik Bakımda Maliyeti Azaltmak için Araç Takip Sistemi

Araç Takip Sistemi ile Filo araçlarınızda bulunan araç takip cihazları sayesinde araçlarınızı kontrol edin periyodik bakımı yaklaştığında haberiniz olsun

05 Şubat 2022

Periyodik Bakımda Maliyeti Azaltmak için Araç Takip Sisteminin Önemi

Günümüzde global alanda ve ülkemizde pek çok işletme artık araç takip sistemlerini aktif bir şekilde kullanıyor. Şirkete büyük imkanlar sunan ve yöneticilere kolaylık sağlayan bu sistem, iş hayatının türlü alanlarında kar etmenizi ve daha hızlı çalışmanızı sağlıyor. Geleceğin sistemleri olarak da bahsedebileceğimiz araç takip sistemleri, geniş bir filoya sahip işletmeler için artık elzem bir oluşum haline geldi de diyebiliriz.

Araçları uzaktan kontrol edebilme özelliği, yeni gelişmelere göre anında yeni aksiyonlar belirleyebilme fırsatı ve tüm araçlarınızı kolay bir şekilde takip edebilme fırsatı ile iş dünyasının yeni çağına sizler de bir giriş yapın! Bitakip araç sistemleri olarak bizler sektörde uzun yıllar boyunca edindiğimiz tecrübeleri kullanarak ve gece gündüz çalışarak sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da sizlere araç takip sisteminin periyodik bakımlar üzerindeki etkisinden bahsedeceğiz. İsterseniz gelin, araç takip sistemlerinin, araçlarınızın bakım maliyetini ne kadar düşürdüğünden bahsedelim.

Bakım Maliyetlerinizi Azaltın

Bir araç filosuna sahip olan işletmeler için sayılabilecek en büyük gider kalemlerinden birisi de tabii ki periyodik bakımlardır diyebiliriz. Onlarca hatta yüzlerce aracın birden bakımını yaptırmak, şirketinize ve markanıza büyük bir mali yük oluşturabilir. Eğer araçlarınızı düzgün kullanmıyorsanız ve bakımlarını sürekli kaçırıyorsanız, şirketinizin bütçesi önemli ölçüde sarsılabilir.

Bu gibi istenmeyen durumların önüne geçmek için Bitakip araç takip sistemlerini kullanabilir ve büyük ölçüde tasarruf sağlayabilirsiniz. Bitakip araç takip sistemleri araçlarınızı sürekli olarak kontrol etmenize ve çalışır durumdayken bile meydana gelen arızaları tespit edebilmenize olanak tanıyor. Böylece periyodik bakımlara gerek kalmadan araçlarınızı tamir ettirebiliyor ve meydana gelen sorunları kolayca giderebiliyorsunuz.

Muayene süresini geçirmek, periyodik bakımları uzun aralarla yapmak ve bunun gibi sebepler ise bakım sürecinde daha fazla harcama yapmanıza sebep olabiliyor. Daha kısa aralıklarla ve sık sık bakım yaptırmak hem araçlarınızı daha uzun ömürlü hale getirecek hem de bakım maliyetlerinizi büyük oranda düşürecektir. Bu yüzden araç takip sistemlerini kullanarak her araç için bir bakım günü belirleyebilir ve bu gün geldiğinde kolayca teknolojik aletlerinizden bildirimler alabilirsiniz. Eğer sizler de araçlarınızı daha sık bakıma götürürseniz maliyetlerinizin bir anda kısıldığını gözlemleyebileceksiniz.

Takip Sistemleri ile Daha Temiz Bir Kullanım

Bakım maliyetlerini arttıran bir diğer önemli unsur ise araçların hor kullanılması ve kullanım talimatlarına uyulmamasıdır. Bu durumu engellemek istiyorsanız şirketinizin ve araçlarınızın kontrolünü elinize almalı ve çalışanlarınızın daha optimum şartlarda çalışmasını sağlamalısınız. İşte araç takip sistemleri, sizlere bu ayrıcalıklı özelliklerin hepsini sağlayarak önemli bir avantaj elde etmenizi sağlıyor.

Şirketinizdeki ofisinizde otururken, tüm araçlarınızın rotalarını gözlemleyebilir, yakıt harcamalarına göz atabilir ve hatta hız sınırlarını bile belirleyebilirsiniz. Aracınızın belirli bir bölgeden dışarı çıkmasını engelleyerek görev dışı kullanımların önüne geçebilir, aracınızın zarar görmesine mani olabilirsiniz. Ayrıca kullanım sırasında herhangi bir arıza meydana geldiğinde bunu acil bildirimlerle görebilir, daha ileri bir sorun yaşanmadan aracınızı kolay bir şekilde tamir ettirebilirsiniz. 

İşte tüm bu saydığımız özellikler sayesinde araç takip sistemleri, periyodik bakım maliyetlerini azaltarak sizlerin ve şirketinizin cirolarını arttırıyor, gider kalemlerinizi düşürüyor. Oldukça kolay bir şekilde şirketinize entegre edebileceğiniz araç takip sistemimiz ile şirketiniz için devrim niteliğinde bir adım atabilirsiniz. Bitakip her zaman sizin ve şirketinizin emin adımlarla geleceğe yürümesine yardım ediyor! Haydi sizler de şimdi bizlere başvurun ve ayrıcalıklı tekliflerimizden yararlanma şansını yakalayın.