Rota Tanımlama

Bitakip araç takip sisteminin rota tanımlama çözümleri ile artık iş yerinizin tüm kontrolünü elinize alabilirsiniz. Tüm araçlarınızın harita üzerindeki konumlarını sizlere gösteren ve oluşturduğunuz plana göre araçlarınızı takip etmeye yarayan bu sistemle başarıyı çabucak yakalayabilir, sektörünüzde hızla yükselebilirsiniz.

Geniş filonuzdaki tüm araçlar üzerinde yapabileceğiniz rota tanımlama uygulamalarıyla, çok daha kolay plan yapabilmek ve işlerinizin aksamadan ilerlemesini sağlamak mümkün. Üstelik beklenmeyen bir durum olduğunda bunu harita üzerinden görebilir, diğer araçlarınızın durumuna göre çabucak bir değişiklik yapabilir ve işlerinizin aksamasına engel olabilirsiniz.

Üstelik, güzergah dışına çıkan ve sürüş hızına uymayan araçlardan bildirim alabilir ve personellerinize anlık olarak uyarı gönderebilirsiniz. Bitakip rota tanımlama özelliği sayesinde işlerinizin her daim yolundan gittiğinden emin olmak ve işletmenizin verimliliğini arttırmak işte bu kadar kolay! 

Diğer bir yandan sahip olduğunuz araçların, özellikle de toplu taşıma araçlarının seferlerini ve duraklarını harita üzerinde görebilirsiniz. Buna göre aracın duraklara varış ve ayrılış zamanlarını planlayabilir, sistem üzerinden takip edilen aracın hızı, konumunu öğrenebilirsiniz. Araç takip sistemi rota tanımlama özelliği sayesinde siz de araçlarınız arasında oluşabilecek karmaşaları anında önleyin ve yeni nesil iş takip sistemlerine merhaba deyin.

Rota Oluşturma

Rota oluşturma özelliği, araçlarınız için rota ve güzergâh belirlemenizi ve tüm personellerinizi nasıl en verimli şekilde kullanacağınızı planlamanızı sağlıyor. Bu özellik sayesinde uzun uğraşlar sonucu personellerinizi hangi bölgeye yerleştireceğinizi ayarlamak zorunda kalmıyor, uzak mesafe yolculuklarında büyük oranda tasarruf edebiliyorsunuz. Ayrıca, planlarınız önceden belli olduğu için gerekli hazırlıkları yapabiliyor, çalışanlarınızı bilgilendirebiliyor ve işlerinizin hızlanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Rota Gruplandırma

Bitakip rota tanımlama hizmeti içerisinde yer alan rota gruplandırma özelliği, filonuzdaki araçlar için birden fazla rota oluşturarak dilediğiniz aracı dilediğiniz rotaya ekleyebilmenizi sağlıyor. Büyük bir filonuz varsa ve saatlerce araçlarınızı nasıl kullanacağınız hakkında plan yapıp işin içinden çıkamıyorsanız sizlere bir sürprizimiz var. Rota gruplandırma, araçlarınıza farklı görevler vermenize olanak tanıdığı ve oldukça gelişmiş bir sistem olduğu için işlerinizde size büyük fayda sağlayacak. Artık değerli vaktinizi araçlarınızı gruplandırmaya harcamak zorunda kalmayacaksınız.

Rota Optimizasyonu

Rota tanımlamanın bir diğer özelliği olan rota optimizasyonu, rotaları ayarlamanıza, farklı renk ve işaretler kullanarak bir ya da birden fazla rota oluşturmanıza ve rotaları birbirinden ayırt etmenizi sağlıyor. Örneğin şehir içinde yapacağınız teslimat işlerinizde, oluşturduğunuz rotaları önünüze alarak anlık duruma göre değişiklik yapabiliyorsunuz. Trafiğin o anki durumu ve hava şartlarına göre ayarlamalar yaparak rotanızı en iyi şekilde optimize edebiliyorsunuz.

 

Doğru rota oluşturma ile zaman ve yakıt tasarrufu 

Nakliye ve yük araçlarınıza ait rota güzergahını belirlerken, doğru rota oluşturma sistemleriyle giderlerinizi oldukça düşürebilirsiniz. Ekonomik sürüş yöntemine uygun olarak düzenlediğiniz rotalarda, araçlarınızın daha az rölanti yapmasını sağlayarak hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlayabilirsiniz. Uzun yollarda ise yokuşların kısmen az olduğu, yavaşlamanın gerekmediği ve fazla benzin harcatmayan yolları belirleyebilir, rota tanımlama sistemine bu bilgileri girerek daha ekonomik bir rota çizebilirsiniz.

Bitakip araç takip sistemleri, sahip olduğu bunca iyi özellik ve avantajlarla işlerinizde sizlere yardımcı olmaya geliyor. Gelişmiş rota oluşturma özelliklerimiz, rota optimizasyonu avantajımız, araç gruplandırma sistemimiz ve daha birçok ayrıcalık araç takip sistemlerimizde sizleri bekliyor. Sizler de rota tanımlama konusunda daha ayrıntılı bilgi almak ve Bitakip’in hizmet standartlarını öğrenmek istiyorsanız hemen sitemiz üzerinden bizlere ulaşın! Araç takip sistemlerimizle çok daha verimli, tasarruflu ve hızlı bir iş dönemine gireceğinizden emin olabilirsiniz.