araç takip sistemi faydaları

Araç Takip Sistemi Faydaları

Araç takip sistemi, şirketler ve bireysel kullanıcılar için oldukça avantajlı özelliklere sahip olan bir sistemdir. Bu yazımızda araç takip sisteminin faydalarını inceledik.

09 Haziran 2021

Araç Takip Sistemi Faydaları

Özellikle personellerin araç kullanmak zorunda olduğu nakliye, turizm, sağlık, gıda ve finans şirketleri, araçlarını korumak ve işleyişi kontrol etmek istiyorlar. Araç takip sistemleri ile şirket araçlarınızın nereye gittiğinden, durumundan ve arızalarından haberdar olabilirsiniz.

Tüm araçlarınıza entegre edebileceğiniz bu sistemi, tek bir cihazdan denetleyebilir, tüm gelişmeleri anbean takip edebilirsiniz. Pek çok avantajı bulunan araç takip sistemi, iş verimliliğinizi arttırmak ve sektörde ilerlemenizi sağlamak amacıyla atabileceğiniz en önemli adımlardan bir tanesidir.

Bu yazımızda sizlere araç takip sisteminin faydalarından ve şirketinize sağlayacağı avantajlardan bahsedeceğiz. İsterseniz, firmanızı daha verimli ve işlevsel hale getiren bu sistemi daha yakından tanıyalım.

Araç Takip Sistemi Nedir?

Araç takip sistemi, araçlarınıza yerleştirilen özel GPS’ler yardımıyla onları kontrol etmenizi sağlayan kullanışlı sistemlerdir. Bu GPS’ler sayesinde aracınızın nerede olduğunu her saniye görebilir; sıcaklık, nem ve yakıt bilgilerine erişebilirsiniz. Radyo dalgaları ve uydulardan faydalanılan bu sistem oldukça hızlı ve kesin bilgiler vermektedir.

Araç takip sisteminin raporları ve verileriyle kendi filonuzun geçmişteki ve şimdiki verilerine erişebilirsiniz. Aylık planlamalar yapacağınız sırada detaylı raporlar oluşturabilir ve şirket planlamanızı bu bilgiler ışığında düzenleyebilirsiniz.

Cep telefonu, tablet, dizüstü ve masaüstü cihazlar üzerinden araç takip sistemlerinize güvenli bir giriş yapabilirsiniz. Bu özelliği sayesinde araç takip sistemleri esnek bir kullanım imkanı sunuyor. Dilediğiniz her yerden filonuzu ve araçlarınızı kontrol edebilir, bir problem olduğunda anında haberdar olabilirsiniz.

Bu Sistemin Faydaları Nelerdir?

  • Araç takip sistemi, filonuz ve ekibiniz üzerindeki hakimiyetinizi arttırır. İş saatleri içerisinde gerekli kontrol sizde olur ve şirket veriminizi yükseltebilirsiniz.
  • Araçlarınızın takip edildiği belli olduğu için personelleriniz belirlenen rotanın dışına çıkmayacaktır. Araçlarınız dikkatli kullanıldığı için bakım masrafı oluşmayacak ve yakıt harcamanız düşecektir.
  • Araçlarınızın hız sınırını aşıp aşmadığını ve ani fren yapılıp yapılmadığını takip edip sürücülerinizi uyarabilirsiniz.
  • Araç takip sistemi sayesinde iş planınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Her saniye ekiplerinizin nerede olduğunu bildiğiniz için her şeyi daha net görebilir, planlamanızı iyi bir şekilde yaparak zaman yönetimini ileri boyutlara taşıyabilirsiniz.
  • Araç takip sistemleri ile hangi alanda çalışıyorsanız buna uygun çözümlere sahip olabilirsiniz. Örneğin gıda sektöründe araç içi ısıyı ölçebilir, nakliye sektöründe aracınızın tonajını kontrol edebilirsiniz.
  • Takip sistemi sayesinde, çalınma gibi durumlar için önceden tedbir almış olursunuz. Aracınız 7/24 takip edileceği için bu gibi olaylarda anında aracınızı bulabilir ve kendi güvenliğinizi sağlamış olursunuz.