filo araç takip sistemi

Filo Araç Takip Sistemi

Filo Araç Takip sistemleri sayesinde filonuzdaki araçlarınızı kolaylıkla takip edebilirsiniz. Verimlilik ve kar sağlayabilirsiniz

08 Aralık 2021

Filo Araç Takip Sistemi

Özellikle geniş filosu olan şirketler, araçlarını takip etmede oldukça zorlanıyorlar. Araçların görev dışı kullanımını, rotalarını, benzin yakım miktarlarını ve bakım sürelerini aynı takip etmek pek de mümkün olmuyor. Bu takipsizlik de araç sayısına vurunca oldukça büyük kayıplara sebep oluyor. İşte filo araç takip sistemi, şirketlerin bu ihtiyaçlarına ilaç gibi bir yanıt veriyor diyebiliriz. Bu sistemler sahip olduğu çağın ötesinde özellikler, kullanışlı arayüz ve sürekli güncellenen yapısı sayesinde uzun ömürlü bir kullanım sağlıyor.

Bizler de araç filosuna sahip şirketler bu sistemi kullanmayı kesinlikle öneriyoruz. Bir kere kullanmaya başladığınızda faydasını göreceğiniz bu sistemler, sizlere büyük bir verimlilik ve kar sağlayacak. İsterseniz gelin filo araç takip sistemlerinin özelliklerine bir göz atalım ve neden bu sistemleri kullanmanız gerektiğinden bahsedelim.

Neden Filo Araç Takip Sistemi

Filo araç takip sistemi, yönetici olarak sizlere büyük bir esneklik ve yönetim gücü kazandırıyor. Büyük bir harita üzerinden tüm araçlarınızı görüntüleyebileceğiniz ve anlık olarak rota değişimi yapabileceğiniz bu özel sistem sayesinde, esnekçe çalışmalarınızı ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında araçlarınızı sürekli olarak kontrol edebilir, kullanım oranlarına bakabilirsiniz. Personellerinizin görev dışı bir kullanım yaptığını düşündüğünüzde araca uzaktan müdahale edebilir ve aracı durdurabilirsiniz.

Bunun yanında aracınızın tüm bakımlarını kayıtlar üzerinden takip edebilir ve bakım zamanı geldiğinde tüm cihazlarınız üzerinden bildirim alabilirsiniz. Oldukça kullanışlı olan bu özellik sayesinde filonuzu ilk günkü performansında kullanmaya devam edebilir ve herhangi bir arızaya mahal vermeyebilirsiniz. 

Tüm araçlarınızı kaydedebileceğiniz filo araç takip sisteminde, araçlarınıza alt ve üst hız sınırı belirleyebilirsiniz. Bunun yanında, araçlarınızı sadece belirli bir bölgede çalıştırabilir, aracınız bu bölgenin dışına çıktığında onun çalışmasını engelleyebilirsiniz. Oldukça faydalı olan bu özellik sayesinde işinizin tüm kontrolünü elinize alabilirsiniz. 

Filo Araç Takip Sistemi Faydaları

Yukarıda neden araç takip sistemine sahip olmanız gerektiğinden bahsettik. İsterseniz şimdi gelin filo araç takip sisteminin faydalarını özetleyelim ve bir liste çıkartalım. İşte karşınızda filo araç takip sisteminin faydaları.

Filo araç takip sistemi: 

  • Araçlarınızı anlık olarak gözlemlemenizi sağlar.
  • Araçlarınızın yakıt tüketimini sizlere gösterir ve tasarruf yapmanıza olanak tanır.
  • Araçlarınızın bakım zamanı geldiğinde sizlere bildirim gönderir.
  • Araçlarınıza azami ve asgari hız sınırı belirlemenize yardımcı olur.
  • Araçlarınızın görev dışı kullanımını engeller.
  • Araçlarınızın belirli bir alanda çalışmasını sağlar.
  • Araçlarınızda oluşan arızaları anlık olarak görmenize olanak tanır.
  • Sizlere, araçlarınızı uzaktan durdurabilme yeteneği verir.

Bu saydıklarımız dışında pek çok faydası ve yararlı özelliği olan filo araç takip sistemlerinin şirketinizi rakiplerinizden daha öne geçireceğinden emin olabilirsiniz. Sizler de bu mucizevi sisteme sahip olmak istiyor ve filonuza hakim olmayı planlıyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Anında kurulum, kolay kullanım ve son teknoloji yazılım desteği ile her daim sizin ve şirketinizin yanındayız.