araç takip sistemi nasıl kurulur?

Araç Takip Sistemi Nasıl Kurulur?

Araç takip sistemi, şirketinizde bulunan filonuz üzerinde tam olarak hakimiyet kurmanıza yarayan ve araçlarınıza ait tüm bilgileri depolayan eşsiz bir yazılımdır. Peki araç takip sistemi nasıl kurulur?

31 Temmuz 2021

Araç takip sistemi, şirketinizde bulunan filonuz üzerinde tam olarak hakimiyet kurmanıza yarayan ve araçlarınıza ait tüm bilgileri depolayan eşsiz bir yazılımdır. Bu yazılımın gelişmesi ile birlikte şirketler, araçlarının bakımlarını zamanında yaptırabilmekte, usulsüz kullanımı engellemekte ve birçok aracın rotaları düzgün olarak belirlenebilmektedir.

Peki araç takip sistemi kurulumu ne kadar sürüyor? Sandığınızın aksine araç takip sistemi oldukça kolay bir şekilde kurularak hemen hizmete hazır hale gelebiliyor. Araç takip sistemleri, birçok şeyi aynı anda yapabilecek teknolojide olmasına rağmen saniyeler içerisinde takılarak araçlarınıza entegre edilebiliyor. Oldukça şaşırtıcı öyle değil mi? İsterseniz gelin araç takip sistemi kurulumu hakkında daha detaylı bilgiler verelim.

Araç Takip Sistemi Nasıl Kurulur?

Araç takip sistemi kurulumu için yapmanız gereken tek şey, araç takip sistemine ait cihaz ve kablolarla birlikte bir atölyeye giderek kurulum talep etmek. Atölyedeki ustalar, elinizdeki takip sistemini kolayca aracınıza entegre edecek ve sizler de gönül rahatlığıyla filonuzu yönetmeye başlayabileceksiniz.

Kabloların doğru yerlere bağlanmasıyla:

  • Aracınızı uzaktan durdurabilir,
  • Aracınıza hız sınırlaması getirerek anlık hız takibi yapabilir,
  • Aracınızın benzin seviyelerini ve harcamalarını ölçebilir,
  • Aracınızın konumunu eş zamanlı olarak takip edebilir,
  • Aracınızda oluşacak arızaları anbean görüntüleyebilirsiniz.

Oldukça işlevsel olan araç takip sistemlerinin bu özellikleri sayesinde, firmalar filoları üzerindeki kontrollerini arttırabilecekler. Uzun vadede oldukça büyük bir tasarruf ve iş verimliliği sağlayan bu sistemleri tüm şirket sahiplerine öneriyoruz.

Araç Takip Sistemi Yazılımları

Araç takip sistemi kurulumu, cihazın araç içerisine yerleştirilmesiyle tamamlanmıyor. Bunun dışında, gelişmeleri canlı olarak takip edebileceğiniz ve düzenlemeler yapabileceğiniz kontrol merkezini de uygun olan bir cihaza kurmanız gerekiyor.

Telefon, tablet, dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarınıza kurabileceğiniz bu yazılımlar sayesinde, yukarıda belirttiğimiz özellikleri canlı bir şekilde takip edebiliyorsunuz. Ayrıca, tüm araçlarınıza rotalar belirleyerek işlerinizin düzenli bir biçimde meydana gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Araç takip yazılımlarının diğer bir büyük özelliğini kullanarak araçlarınızın muayene tarihlerini ayrı ayrı kaydedebiliyor, tüm araçlarınızın bakımlı ve eksiksiz kalmasına olanak tanıyabiliyorsunuz. Bir araç yazılımından daha ne beklenebilir ki? Sizler de BiTakip araç takip sistemleriyle iletişime geçerek tüm bu ayrıcalıklara sahip olabilir, sektörünüzün parlayan yıldızı haline gelebilirsiniz.