neden araç takip sistemi ?

Neden Araç Takip Sistemi ?

Hayatınızı kolaylaştıran Mobil Çözümler

21 April 2021

Neden Araç Takip Sistemi ?

Araç Takip Sistemleri, sahadaki araçları 7 gün 24 saat takip ederek, nerede olduklarını, nereye gittiklerini, kaç km hızla gittiklerini, ne kadar süre çalıştıklarını, araca, operasyona, sürücüye ait daha birçok bilgiyi internet erişimi olan her yerden anında gösteren sistemdir

Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Araçlara monte edilen GPS alıcıları uydulardan gelen aracın konum bilgisini sıcaklık, nem, yakıt gibi bilgilerle birlikte GSM/GPRS sistemi üzerinden merkeze gönderen bir araç takip cihazıdır. 
 Özel yazılımlarla işlenen bilgiler veritabanına aktarılır. 
 Bu verilerle müşteriler araçlarını haritalar üzerinden internetten kontrol ve takip ederek, güncel ve geçmişe yönelik detaylı raporlama alabilirler, cihazların program ve alarm durumlarını değiştirebilirler.

Hangi Şirketler kullanabilir ?

Araç kiralama firmaları,
 Turizm şirketleri,
Nakliye ve lojistik firmaları, 
 Bankalar ve finans şirketleri  
 Gıda sektöründeki şirketler,
 Hastaneler ve sağlık sektöründeki şirketler,

 

Araç Takip Cihazı Nasıl Kullanılır?

Kullanıcılar sisteme internet erişimi olan her yerden her cep telefonu taşınabilir bilgisayar tabletlerden hızlı ve güvenli bir şekilde girebilirler.
 Tablet ve akıllı telefon uygulamaları ile araçlar sayısal haritalar üzerinden, Androd işletim sistemine sahip telefonlar vve  cep bilgisayarları tarafından da izleyebilirler.
Türkiyenin tüm illerindeki  cadde, sokak detayı haritalarına sahipliği sayesinde araç güzergahını sınırsız takip edebilir uzaktan blokaj gönderme komutu ile araçlarınızı uzaktan durdurabilirsiniz

Araç Takip Sistemi Faydaları 

 

Anlık olarak aracınızın nerede olduğunu bilirsiniz.

 Araç maliyetleri azalır. Yakıt kullanımları, alınan raporlar doğrultusunda yeniden güzergâhlar oluşturularak düşürülebilir.

 Personel verimliliği ölçülebilir. Ayrıca personelin sürekli takip ediliyor olması güzergâh dışı kullanımlar konusunda delil sağlayabilmektedir.

 Araç filolarının ihtiyacı olan bakım tarihleriyle ilgili hatırlatmalar sizin yerinize takip edilir.

Sigorta şirketleri araç takip cihazı kullanan müşterilerine yönelik indirim sağlarlar.

 Sistemi RFID okuyucu, panik butonu, taksimetre sayacı, depo kapağı, motor blokaj kiti, sıcaklık, nem ve kapı sensörü gibi ek aksesuarlarla zenginleştirebilirsiniz.

 

Araç Takip Sistemi Görevleri

Araçların kat ettikleri, mesafeler, güzergah bilgileri, duraklama yer ve süre bilgilerini gösterir.
 Güncel ve geçmişe yönelik raporlama yapar.
 Harita üzerinde tanımlanan yer ve güzergahlardaki giriş ve çıkışı denetler.
 Yapılan gereksiz beklemeleri rapor halinde paylaşır eer.
 Uzaktan komut göndererek  araçları durdurabilir, çalıştırabilir, kilitleyebilir.
 Bölge tanımlama ve hız limiti ihlallerini raporlayabilir, tanımlanmış olan yetkililere ait  e-posta ve SMS numaralarıa  uyarı gönderir.
Yakıt sarfiyatı, araç içi sıcaklık gibi telematik bilgileri izler, belirlenen limitlerin altına düşmesi durumunda yetkililere alarm mesajı gönderir.