Detaylı Raporlamalar

Araç takip sistemimiz, araçların yakından takip edilmesinin yanı sıra sistemi kullanan şirketlere takipler sonucunda oluşturulan raporlar da sunar. Sunulan bu raporlarda birçok detaylar bulunur. Bu detaylar araçların ve işletmelerin güvenliği açısından önemlidir. Araç takip raporları sayesinde işletmenin gücü ve kullanıcı deneyimi iyileştirilir. Araç takip sistemimiz içerisinde sunulan raporlar; 

  • Araçların son konumları
  • Coğrafi dağılım raporları
  • İstatistik raporları (Mesafe, rölanti, çalışma, GPRS)
  • Durak raporları (Durak listesi, durak zamanı raporu)
  • Servis raporları (Personel servis ve takip, servis puantaj, vardiya)
  • İhlal ve alarm raporları (Sürücü alarm toplamları, terminal alarm toplamları, ihlal alarm) 
  • Doküman raporları
  • Terminal grafikleri (Hız, alarm/İhlal, kilometre, GPRS, yakıt, sıcaklık, mesafe, çalışma, rölanti)
  • Genel sistem grafikleri (Cihaz dağılımı, anlık hız - sıcaklık - yakıt, Online-Offline toplamları, ihlal çalışma - mesafe - GPRS toplamları)
  • Diğer raporlar (Güzergâh, durma, arşiv, komut, sürücü, mesai, sefer, kullanım, uzun süre konum gönderemeyenler)

Kullanım Dışı Saatler Raporu ile Araçlarınızı Takip Edin

Kullanım dışı saat, aracın kullanımda olmaması gereken zaman diliminde kullanılmasını ifade eder. Takibi yapılan araçlar için kullanım zamanı planlanması durumunda, bu planlanan zaman dışında da aracın gerçek zamanlı olarak takip edilmesi sağlanır. Kullanım dışı saatlerde aracın hareket haline geçtiği zaman sistemden uyarı alınması talep edilebilir. Ayrıca bu rapor, izinsiz kullanım zamanlarının geriye dönük takip edilmesine imkân verir. Kullanım dışı saatler raporu, araçların kişisel kullanımını engellemeye ve hırsızlık riskine karşı eş zamanlı hareket edilmesine yardımcı olur. 

Rölanti Süresi Raporu ve Boşta Çalışma Raporu ile Zamanlamanızı Planlayın

Araç takip sistemi kullanan işletmeler, rölanti süresi raporları sayesinde teslimat gerektiren süreçleri daha net bir şekilde planlar. Bu planlama; durdurma ayrıntısı ve boş zaman raporları sayesinde hazırlanır. Bu verilere göre müşteriler için teslimat süreleri planlanır. Rölanti süresi raporu, teyit amaçlı da kullanılır.

Boşta çalışma raporunda yer alan veriler, araçların yakıt maliyetinin, aşınma ve yıpranmasının kontrol edilmesine yardımcı olur. Araç takip sisteminin sunduğu detaylı raporlamalar, filo sahibi şirketlerin çalışmalarını kolaylaştırmaya ve geliştirmeye yöneliktir. Bu nedenle filo şirketlerinin araç takip sistemi kullanmaları faydalıdır.